preloader
Scroll to top

Náš príbeh

V pozadí tohto príbehu stojí dvojica, Miriam a Ado. Sme zakladatelia grafického štúdia Malina studio. Popri našich projektoch sme chceli vytvoriť niečo špeciálne, čo by nás trochu vytiahlo z každodennej práce v štúdiu a dodalo nám nový rozmer. Myšlienka vybudovania značky Malinka prišla potom, ako sa narodila naša dcéra Zoe. S jej príchodom sa nám otvoril nový svet.

Každý krok, ktorý sme urobili pri budovaní značky, v nás vzbudil väčšiu vášeň. Našou inšpiráciou sa stala naša dcéra. Všetky nápady vychádzali z našich spoločných zážitkov. Dôležitú úlohu pri tvorbe zohrával aj výber vhodných materiálov. Vyberáme si organickú bavlnu s ohľadom na etickú a dlhodobo udržateľnú výrobu. Ado ako grafický dizajnér využil pri tvorbe svoju vášeň pre písmo a typografiu. Miriam implementovala svoju lásku pre slovné hračky a zmysel pre detail.

Názov Malinka má tiež svoj vlastný príbeh. V prvom rade vychádza z názvu nášho grafického štúdia. Je to akoby jeho dieťa a jednoducho sme vytvorili zdrobneninu. Ak sa dá na konci dĺžeň, tak vám to slovíčko ponúka nový zmysel, ktorý tiež zosobňuje značku samu o sebe. Každý kúsok skladačky, ktorý sme doteraz prepojili, pekne spolu zapadol. A spolu s každým spokojným zákazníkom nám to dodáva chuť pokračovať.